Köszöntő

Flórusz János vagyok a Miskolci Judo Club elnöke és edzője. Szeretettel köszöntök minden érdeklődőt a  honlapunkon. Klubunk 2012-ben alakult, de régóta a judóban tevékenykedő edzőkből és jelenleg 80 fő körüli versenyzői létszámból áll.  A versenyzők mellett még 170-180 fő 10 éven aluli kis judós vesz részt rendszeresen edzéseinken.

Bővebben...

Támogatók

Diák B. Országos Bajnokság 2016.

Október 08-án rendezték Kecskeméten a diák B korcsoportnak az országos bajnokságot, amin egyesületünket három versenyző képviselte.

Balajhti Boglárka , Bajcsev-Dancsó Damján és Tornai Zoltán. Versenyzőink a mérkőzéseken mindent megtettek a győzelemért, de sajnos ketten Zoli és Damján a döntőbe jutásért vívott mérkőzésen alul maradtak, majd a bronz meccsen is vereséget szenvedtek. Így mindhárman ötödik helyezést értek el.

Különösen fájó Zoli veresége, hiszen a későbbi bajnoktól kapott ki hathatós bírói segítséggel, hiszen szabályos yukó értékű dobását először megadták, majd fél percel később elvették tőle. Így kikapott.

Az egyéni versenyek után közvetlenül rendezett régiós csapatbajnokságon viszont megmutatta, hogy ő a jobb, és a friss magyar bajnokot úgy győzte le,hogy annak még indítása sem volt, így végül leléptették négy intés után.

Gratulálunk a versenyzőknek !

Tóth Péter Emlékverseny Eger 2016.

Szombaton rendezték Egerben a Tóth Péter Emlékversenyt, amely egyben országos rangsorverseny is volt.

Egyesületünket hét versenyző képviselte.

A nyolcadik versenyzőnk Vadon Csenge sajnos hiába rendelkezett "kék" könyvvel, mivel csak november 27-én tölti be a 10. életévét, nem engedélyezte a versenybíróság az indulását. .

Azok a versenyzők viszont, akik indulhattak volna elég sokan távol maradtak a versenytől.

Ez azért is probléma, mert ez a verseny az országos bajnoki felkészülés része, ill. hogy Egerben kupaverseny is volt,de kis létszámmal nem lehet kupát nyerni.

Az  induló versenyzőink viszont kitettek magukért és az alábbi helyezéseket érték el:

Diák C korcsoport:

Windecker Zalán                 30 kg           5. hely

Nagy Pentele                      +55 kg          1. hely

Diák B. korcsoport

Bajcsev-Dancsó Damján    32 kg           5. hely

Tornai Zoltán                         50 kg           3. hely

Serdülő korcsoport

Juhász Máté                          45 kg           7. hely

Nagy Gábor                            60 kg           3. hely

Nagy Zétény                            73 kg          7. hely

Gratulálunk a versenyzőknek!

 

                                                                                                     Nagy László edző

2016. Balatonmáriai edzőtábor

Tisztelt Szülők !

A balatoni edzőtáborral kapcsolatos tájékoztatás 15-én 08,45 órakor kezdődő edzés után lesz.

A vonathoz a gyülekező a Tiszai pályaudvaron 16-án 06,15 órakor lesz.

Indulás: 06,54 órakoraz Ezüstpart expresszel a 2. kocsival.

Hazaérkezés 23-án menetrend szerint az Ezüstpart expresszel 20,52 órakor lesz.

A hétfői edzésen kérem mindenki jelenjen meg.

 

Nagy László

EDZÉSEK AUGUSZTUSBAN

Edzések augusztusban !

FIGYELEM  !!!

Augusztusban, edzéseink az alábbiak szerint lesznek megtartva:


augusztus 01.  hétfő 15:30-17:00 nagy csoport.

                  02. kedd 08:45-10:15 és 15:30-17:00 nagy csoport    17:00-19:00 kis csoport

                 03.   szerda 08:45-10:15 és 15:30-17:00 nagy csoport 17:00-09:00 kis csoport

                 04.   csütörtök 08:45-10:15 és 15:30-17:00 nagy csop. 17:00-19:00 kis csoport

                 05.  péntek   08:45-10:15 nagy csoport

 

                 08.  hétfő 15:30-17:00 nagy csoport.

                  09. kedd 08:45-10:15 és 15:30-17:00 nagy csoport    17:00-19:00 kis csoport

                 10.   szerda 08:45-10:15 és 15:30-17:00 nagy csoport 17:00-09:00 kis csoport

                 11.   csütörtök 08:45-10:15 és 15:30-17:00 nagy csop. 17:00-19:00 kis csoport

                 12.  péntek   08:45-10:15 nagy csoport

 

                 15.   hétfő 08:45-10:15 közös összevont edzés

 

 

Augusztus 16-23. között edzőtábor  Balatonmáriafürdő

ebben az időben a klubban edzés nincs !

 

 

               24. szerda      15:30-17:00 nagy csoport   , 17:00-19:00 kis csoport

                 25. csütörtök 08:45-10:15 és 15:30-17:00 nagy csop. 17:00-19:00 kis csoport

                 26. péntek       08:45-10:15 nagy csoport

 

 

                 29. hétfő         16:00-17:30 nagy csoport , 17:30-19:00 kis csoport

                 30. kedd         16:00-17:30 nagy csoport , 17:30-19:00 kis csoport

                 31. szerda       16:00-17:30 nagy csoport , 17:30-19:00 kis csoport

                

            
                                                        

A megjelenésre feltétlenül számítunk: Flórusz János, Nagy László , Szabó László és Ipacs Tamás.

Edzések júliusban !

FIGYELEM  !!!

A nyári időszakban, júliusban, edzéseink az alábbiak szerint lesznek megtartva:
Július 04.  hétfő 16:00-17:30 nagy csoport.
Július 05.  kedd 15:00-17:00 nagy csoport,         17:00-19:00 kis csoport.
Július 06.  szerda 15:00-17:00 nagy csoport,      17:00-19:00 kis csoport.
Július 07.  csütörtök 15:00-17:00 nagy csoport,  17:00-19:00 kis csoport.

Július 12.  kedd 15:00-17:00 nagy csoport,          17:00-19:00 kis csoport.
Július 13.  szerda 15:00-17:00 nagy csoport,       17:00-19:00 kis csoport.
Július 14.  csütörtök 15:00-17:00 nagy csoport,   17:00-19:00 kis csoport.

Július 18.  hétfő 15:30-17:00 nagy csoport.
Július 19.  kedd 08:45-10:15 nagy csoport.              Délután 15:30-17:00 nagy csoport,       17:00-19:00 kis csoport.
Július 20.  szerda 08:45-10:15 nagy csoport.           Délután 15:30-17:00 nagy csoport,       17:00-19:00 kis csoport.
Július 21.  csütörtök 08:45-10:15 nagy csoport.       Délután 15:30-17:00 nagy csoport,       17:00-19:00 kis csoport.
Július 22.  péntek 08:45-10:15 nagy csoport.

Július 25.  hétfő 15:30-17:00 nagy csoport.
Július 26.  kedd 08:45-10:15 nagy csoport.               Délután 15:30-17:00 nagy csoport,        17:00-19:00 kis csoport.
Július 27.  szerda 08:45-10:15 nagy csoport.            Délután 15:30-17:00 nagy csoport,       17:00-19:00 kis csoport.
Július 28.  csütörtök 08:45-10:15 nagy csoport.       Délután 15:30-17:00 nagy csoport,        17:00-19:00 kis csoport.
Július 29.  péntek 08:45-10:15 nagy csoport.

A megjelenésre feltétlenül számítunk: Flórusz János, Nagy László és Ipacs Tamás.

nemzetközi verseny Szatmárnémeti

A hétvégén öt versenyzőnk Szatmárnémetiben vett részt a Lucian Preda Nemzetközi Judo Emlékversenyen.

A népes mezőnyben is megállták a helyüket és egy arany, két bronzérmet, ill. két ötödik helyet szereztek.

2005-06-os korcsoport

30 kg    Windecker Zalán  5. helyezett

42 kg     Kolláth Sándor         3. helyezett

46 kg     Nagy Kristóf              3. helyezett

+60 kg   Nagy Pentele            1. helyezett

2003-04-es korcsoport:

50 kg     Maklári Gábor            5. helyezett

50 kg     Tormai Zoltán             5. helyezett

A képen Nagy Pentele a dobogó tetején :

 

Gratulálunk a versenyzőknek.

Rimaszombat Gemer Kupa

2016. május 14-én rendezték a Nemzetközi Rimaszombati Gemer Judo Kupát, amelyen egyesületünk 14 versenyzővel képviseltette magát. A rangos versenyen az alábbi eredmények születtek:

U-9-es korcsoport:

30 kg       2. helyezett                 Terjék Temes

U-11-es korcsoport

 46 kg        4. helyezett                Kozma Zétény

+55 kg      1. helyezett                 Nagy Pentele

U-13-as korcsoport:

 50 kg        5. helyezett                  Tornai Zoltán

U-15-korcsoport

42 kg           3. helyezett                 Juhász Máté

46 kg            5. helyezett                Gercsák Márkó

66 kg             5. helyezett               Józsa Milán

73 kg              3. helyezett               Bajcsev-Dancsó Dénes

                         7. helyezett               Nagy Zétény

Gratulálunk a versenyzőknek a szép eredményért.

 

Szép eredmények hétvégéje

Az elmúlt hétvége mozgalmasan alakult a versenyzőink számára, hiszen több jelentős versenyen vettek részt.

Felnőtt Európa bajnokság Kazan, Oroszország


Gercsák Szabina felnőtt európa bajnoki bronzérmes

Kezdjük rögtön a felnőtt Európabajnoksággal:

Azt már biztos mindenki tudja, hogy Gercsák Szabina pénteken a kazanyi EB-n 70 kg-ban 3. helyezést ért el.

Tette ezt úgy, hogy a bronz érmet a címvédő világranglista vezető holland Polling ellen 57 !!!!! másodperc alatt

szerezte meg !

A Nemzetközi Judo Szövetség a szombat esti órákban publikálta friss olimpiai kvalifikációs rangsorát: Gercsák Szabina Európa-bajnoki bronzérmének köszönhetően átvette a kontinentális szabadkártyát Cirjenics Miklóstól. Ez  ragyogó hír, hiszen egyesületünk legeredményesebb versenyzője is eljuthat Rióba.

A 70 kilogrammban  Szabina tehát átvette a kontinentális szabadkártyát. A biztos befutó helytől csaknem négyszáz pontnyira van, egy (vagy két) bravúros eredménnyel akár ezt is megszerezheti, de a szabadkártyát el is veszítheti. Számára tehát még nem lefutott ez a „verseny”, de ismerve őt, mindent meg fog tenni a sikerért.(részleteket, majd ha haza értek)

 

 

Junior országos bajnokság , Piliscsaba

Szombaton rendezték Piliscsabán a junior OB-t, amely egyben válogató is volt.

Egyesületünket öt versenyző képviselte:

férfi 55. kg       Maksa Csaba                    2. hely

                           Godó Szilárd                     7. hely

női  57 kg           Czerlau Alexandra          5. hely

         63 kg          Czerlau Jennifer             5. hely

A szép eredményt tovább fényesíti, hogy versenyzőink még csak ifjúsági korcsoportúak.

 

 

Nemzetközi Szentkirályi Kupa utánpótlás verseny

A fiatalabbak részére Kecskeméten rendezték meg a Szentkirályi Ásványvíz Kupát, ahol szintén szép eredmények születtek:

Diák C korcsoport:

30 kg       Windecker Zalán                  7. hely

33 kg        Csiki László                           5. hely

42 kg         Kolláth Gergely                     2. hely

+55 kg       Nagy Pentele                         4. hely

Diák B korcsoport:

32 kg          Bajcsev-Dancsó Damján     5. hely

38 kg           Gerges Balázs                       3. hely

41 kg            Nagy Kristóf                           7. hely

50 kg             Tornai Zoltán                         2. hely

Serdülők:

36 kg              Juhász Máté                          1. hely

40 kg              Gercsák Márkó                       5. hely

60 kg               Kiss Nándor                          3. hely

66 kg               Józsa Milán                             2. hely

73 kg               Bajcsev-Dancsó Dénes        1. hely

                          Nagy Zétény                             5. hely

 

Minden versenyzőnek gratulálunk a szép eredményekért !

 

8 / 30 oldal

Bejelentkezés



Felnőtt versenyzők

Junior versenyzők

Ifjúsági versenyzők

Serdülő versenyzők

Diák

Free business joomla templates